دوره امدادگر اورژانس

دوره امدادگر اورژانس چیست؟

امدادگر اورژانس (Emergency responder) یک فرد حرفه ای است که آموزش های مناسب را در زمینه اورژانس و پزشکی اورژانسی دریافت کرده و آماده به کمک به افراد در شرایط اضطراری می باشد. وظایف اصلی امدادگر اورژانس شامل تشخیص و ارزیابی سریع و دقیق حالات اورژانسی، انجام اقدامات اولیه درمانی، توصیه های پزشکی، انتقال بیمار به مراکز درمانی مناسب و همکاری با تیم های پزشکی حرفه ای می باشد. این افراد برای پاسخگویی به حوادث و وضعیت های اورژانسی مختلف، می توانند در مراکز اورژانسی، اورژانس های پزشکی، خدمات اورژانسی و حتی در مأموریت های اورژانسی قرار گیرند. امدادگران اورژانس نقش زیادی در نجات جان افراد مصاب در شرایط اورژانسی ایفا می کنند و باید دارای تجربه، مهارت و آمادگی برای مواجهه با این وضعیت ها باشند.

امروزه حوادث و مشکلات اورژانس ، بخش بزرگی از موارد مرگ و ناتوانی را در جوامع بشری تشکیل می دهند. شواهد نشان می دهد که شانس زنده ماندن و بازیابی سلامتی در بیمارانی که پیش از رسیدن به بیمارستان ، خدمات پزشکی مناسبی دریافت کرده اند نسبت به بیمارانی که از چنین خدماتی برخوردار نبوده اند بیشتر است. از آنجایی که در حوادث اورژانس ، رسیدن پرسنل مجرب به دلایل متعدد ممکن است با تاخیر همراه باشد ، حضور به موقع افراد توانمند در کمک های اولیه می تواند کمک شایانی برای نجات بیمار آسیب دیده فراهم آورد. امدادگر اورژانس یا به بیان ساده تر امدادگر ، نخستین فرد آگاه به کمک های اولیه است که بر بالین بیمار حاضر می شود. خدمات اولیه ای که یک امدادگر ارائه می دهد از اهمیت اساسی برخوردار است زیرا سریع تر از هر گونه مراقبت طبی پیشرفته ارائه می شود و می تواند به معنی تفاوت بین مرگ و زندگی تعبیر شود.

امدادگر اورژانس برای انجام وظایف خود نیاز به مهارت های مختلفی دارد از جمله:

  1. تشخیص حالات اورژانسی: باید بتواند به سرعت و صحیح حالات اورژانسی را تشخیص دهد و به مرحله بعدی از انجام اقدامات لازم برای نجات جان فرد مصاب برود.

  2. انجام اقدامات اولیه درمانی: باید بتواند اقدامات اولیه درمانی مانند احیاء قلبی ریوی، اعمال فشار برای کنترل خونریزی و … را به درستی انجام دهد.

  3. انتقال بیمار: باید توانایی انتقال بیمار به مراکز درمانی مناسب و انجام اقدامات لازم برای حفظ و نجات جان فرد مصاب را داشته باشد.

  4. همکاری با تیم های پزشکی: باید بتواند در مسیرکاری با تیم های پزشکی حرفه ای هماهنگ و همکاری مناسب انجام دهد.

  5. مهارت های ارتباطی: باید بتواند با فرد مصاب، همکاران و تیم های دیگر به خوبی ارتباط برقرار کند.

  6. مهارت های جسمی: باید دارای استقامت، قدرت فیزیکی و مهارت در استفاده از تجهیزات پزشکی مورد نیاز باشد.

 

برای اطلاع از شرایط مهاجرت امدادگر اورژانس تماس حاصل فرمایید.

آدرس و شماره تماس انجمن پرستاری : میدان انقلاب به سمت حیابان آزادی رو به روی ایستگاه BRT دکتر غریب نبش خیابان والعصر ساختمان پزشکان تمجیدی پلاک 109 طبقه 4

شماره تماسها02166575754

 

آدرس محل تشکیل کلاسها :

میدان انقلاب خیابان آزادی روبه روی ایستگاه بی آرتی قریب نبش خیابان والعصر پلاک ۱۰۹ ساختمان پزشکان تمجیدی طبقه ۴

پست الکترونیک :Elme.salamat@gmail.com

تلفن های مرکز آموزش: 
02166575754
09010580311

سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

چگونه میتوانم به شما کمک کنم؟
Close and go back to page

تمامی حقوق سایت متعلق به مرکز آموزش انجمن پرستاری می باشد . | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Search